niedziela, 8 września 2013

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Cześć dziewczyny ! :)

Dzisiaj przygotowałam dla Was post dotyczący rzęs i ich przedłużania już pewnie dobrze Wam znaną metodą 1:1 . Wszystkie za i przeciw ... opinie kobiet są różne jedne są zakochane w tej metodzie inne jej nienawidzą .

Zaczne od początku

Więc na czym polega taki zabieg ? I jak to wygląda ? 

Od razu na pierwszy rzut oka i ucha 1:1 wskazuje na to że do każdej naszej naturalnej rzęsy jest doklejana rzęsa sztuczna ( jedwabna , syntetyczna , bądz rzęsa z norki ) za pomocą specjalnego kleju i pęset .  

  
Pęseta krzyżakowa  

Ile utrzymują się takie rzęsy ? 

Około 6 tygodni (z tym że jest to czas wypadania ostatniej doklejonej rzęsy)
 Wskazane jest uzupełnianie rzęs co ok 3 tygodni . 

Ile trwa zabieg ? 

Od 1,5 do 3 godzin zależy to od gęstości naszych naturalnych rzęs . Zabieg jest wykonywany w pozycji leżącej . Rzęsy w pierwszej kolejności są odtłuszczone specjalnym preparatem , dolne rzęski są zabezpieczone płatkiem kolagenowym lub plasterkiem żeby nie plątały i nie sklejały się z górnymi .
Jest dobierana odpowiednia długość i grubość rzęs doklejanych tak aby nie osłabiały naszych i nie przyspieszały ich wypadania . 


 

 

Rodzaje rzęs :

Rzęsy syntetyczne - mają różne długości i grubości . Nie uczulają . Są mniej elastyczne od jedwabnych . 

Rzęsy jedwabne - są o większym połysku niż rzęsy syntetyczne . Mają różne długości i grubości . Mogą uczulać . 

Rzęsy norki - naturalne , pozyskiwane z włosia norki . Mogą uczulać .  Można je malować ale nie trzeba . Najlepiej używać maskary na bazie wody . 

Przeciwwskazania ! 

Zabiegu nie poleca się alergikom i komuś kto ma bardzo wrażliwe oczy . 
Stany zapalne oka . 
Zapalenie spojówek . 
Tłusty demakijaż który skraca trwałość kleju . 
Słabe naturalne rzęsy . 

Pielęgnacja rzęs po zabiegu : 

Można wszystko :) basen , sauna trzeba uważać tylko na demakijaż (jesli ktoś dodatkowo zdecyduje się malować takie rzęsy ) to demakijaż nie może być tłusty , najlepiej jest używać maskar na bazie wody ! Uważać przy wycieraniu twarzy ręcznikiem żeby sobie nie powyrywać rzęs :) Rzęsy ułatwiają życie kobietą które cenią sobie swój czas a chcą pięknie wyglądać :) 

Pierwsze rzęsy mojego wykonania : Rzęsy zostały wykonane w salonie kosmetycznym  Tropicana Tanning Studio and AshaStyle w ramach szkolenia .


 

Mam nadzieje że trochę Wam pomogłam co do Waszych wątpliwości " zrobić czy nie ? " . 

Sama osobiście miałam takie rzęsy i jestem zaa  :)

Moje rzęsy wcale nie były osłabione ale to zależy od odpowiedniego wykonania zabiegu i dobrania odpowiedniej długości i grubości rzęs sztucznych do naszych naturalnych . 

Zapraszam jutro na kolejny post . papa :*


2 komentarze:

darmoszki pisze...

Och, gdybym wykonała sobie taki zabieg mogłabym codziennie spać kilka minut dłużej ;p Z malowaniem rzęs troszkę mi schodzi :D

astoria pisze...

Świetny efekt:)